Батькам

Шановні батьки, перед початком навчального року ознайомтесь, будь ласка,  з інформацією від соціального педагога. Вона необхідна для нашої подальшої співпраці:  Блог соціального педагога

Пам'ятка з профілактики булінгу для батьків
   Булінг (з англійської- хуліган,забіяка,грубіян) утиск, дискримінація,цькування.
Це тривалий процес  свідомого жорстокого ставлення з боку дитини або групи  до іншої дитини або інших дітей.
Мотивація до булінгу: заздрість,помста,відчуття неприязні,прагнення відновити справедливість, боротьба за владу,самоствердження тощо
Якщо Ви маєте підозри,що Ваша дитина страждає від погроз,переслідувань або побиття-станьте на захист,будьте конструктивними,дійте
Кілька порад батькам, щодо протидії булінгу:
 1.Поговоріть з дитиною відкрито і доброзичливо.
2.Допоможіть дитині зрозуміти,що вона не є ані "ябедою", ані "наклепником". Вона - смілива людина, яка не боїться говорити правду, щоб захистити себе та інших, виправити ситуацію.
 3.Докладно з'ясуйте факти. Занотуйте: що і коли трапилось.
 4.Домовтеся про зустріч з дорослими, які опікуються Вашою дитиною та дітьми- агресорами( з батьками, вчителями, адміністрацією школи).
5.На зустрічі поясніть ситуацію, намагаючись бути максимально спокійним та конструктивним.
6.Спробуйте створити зрозумілий і максимально простий план щодо протидії булінгу.
7.Пам'ятайте, що Ваше пряме втручання, наприклад спроба " виховати" чужу дитину, не припустиме.
8.Дотримуйтеся плану та будьте уважні до власної дитини, її поведінки, реакцій, почуттів.
За  матеріалами Інтернет- ресурсів МОіН України

 Новий період у житті дитини

       У п’ятому класі починається новий період у житті дитини. Вона дорослішає, переходить навчатися до середньої школи. Вимоги до навчання змінюються, з'являються нові шкільні предмети, нові вчителі.

  П’ятий клас – це не тільки новий етап у навчанні, це і новий етап у розвитку особистості. Діти мають адаптуватися до нових умов навчання. Це складний період в їхньому шкільному житті, тому дорослі (вчителі та батьки) мають бути максимально уважними до дітей, оточити їх турботою та вчасно надавати допомогу. Тільки спільними зусиллями ми можемо вирішити усі проблеми. Про це та багато ще чого цікавого йшлося на батьківських зборах, які відбулися 8 вересня 2021 року.

 



Рекомендації батькам п’ятикласників

  • Надихайте дитину на розповідь про шкільні справи. Не обмежуйте свій інтерес звичайним питанням на зразок: «Як минув твій день у школі?» Щотижня обирайте час, вільний від домашніх справ, і уважно розмовляйте з дитиною про школу. Запам’ятовуйте імена, події, деталі, про які дитина повідомляє вам, використовуйте їх надалі для того, щоб починати бесіди про школу.
  • Регулярно розмовляйте з учителями вашої дитини про її успішність, поводження та взаємини з іншими дітьми. Навіть якщо немає особливих приводів, для занепокоєння, консультуйтеся з учителем не рідше, ніж раз на місяць.
  • Знайте програму й особливості школи, де вчиться ваша дитина. Відвідуйте всі заходи й зустрічі, організовані батьківським комітетом і педагогічним колективом. Використовуйте будь-які можливості дізнатися, як ваша дитина навчається і як її навчають.
  • Допомагайте дитині виконувати домашні завдання,але не робіть їх самі. Установіть спеціальний час для виконання домашнього завдання і стежте за виконанням цих настанов, що допоможе вам сформувати позитивне ставлення до навчання.
  • Допоможіть дитині відчути інтерес до того, що викладають у школі. З’ясуйте, що взагалі цікавить вашу дитину, а потім установіть зв'язок між її інтересами й предметами, що вивчають у школі.
  • Особливі зусилля докладайте для того, щоб підтримувати спокійну й стабільну атмосферу вдома, коли в шкільному житті дитини відбуваються зміни.
  • За будь–якої можливості намагайтеся уникнути значних змін або порушень у домашній атмосфері протягом першого півріччя. Спокій домашнього життя дитини допомагає їй ефективніше розв’язувати проблеми в школі.
  • Забезпечте своїм дітям вдале поєднання відпочинку, фізичної праці та роботи над уроками.
  • Програми включають більше теоретичного матеріалу. Тому слід привчати дітей міцно заучувати окремі правила з математики, української мови, історії тощо.
  • Уважно стежте за рівнем виразного читання ваших дітей. Хай вдома виразно читають усі тексти, що задані з різних предметів.
  • Стежте за порадами вчителів, записаними у щоденниках і робочих зошитах.
  • Дбайте про те, щоб дитина навчалась бути охайною в усьому, включаючи бережне ставлення до підручників.
  • Ніколи не поспішайте з висновками ні про дитину, ні про вчителя - прийдіть у школу, поспілкуйтеся з учителем.
  •  Виробіть єдину тактику в спілкуванні з дитиною. А свої розбіжності з приводу того, що "педагогічно", а що ні - вирішуйте без неї. Протиріччя у вимогах дорослих змушують учня пристосовуватися, хитрувати, брехати або призводять до того, що дитина починає нехтувати всіма вимогами взагалі.
  • Пам'ятайте, що протягом навчального року є "критичні" періоди, коли п'ятикласникові вчитися стає складніше, дитина швидко втомлюється, у неї знижується працездатність. Це перші 4-6 тижнів на початку навчального року, перший тиждень після зимових канікул і перехід від зими до весни. У ці періоди потрібно бути особливо уважними до стану дитини.
  • Не зв'язуйте оцінки за успішність дитини зі своєю системою покарань і заохочень.
  • Намагайтесь придбати для сімейної бібліотеки різноманітні словники та довідкову літературу.
  • Пам'ятайте, що клас, де навчається ваша дитина, - ціле трьох колективів: дітей, батьків, учителів. Чим дружніші, цілеспрямованіші будуть ці колективи, у тим кращій атмосфері буде формуватись ваш хлопчик чи дівчинка. Це залежить від кожного й від вас теж.
  • Не забувайте: дитину не слід карати за невміння, а терпеливо вчити, підказувати, радити, допомагати, підтримувати.

                  Кодекс істинних батьків:

- Якщо батьки вимагають від дитини, щоб вона багато і з задоволенням читала, вони читають самі багато і з задоволенням, незважаючи на брак часу.

- Якщо батьки вимагають, щоб дитина не брехала, вони не брешуть самі ні собі, ні іншим, ні власній дитині.

- Якщо батьки вимагають від дитини прояви працьовитості, вони самі його виявляють і створюють умови для формування у дитини вміння працювати.

- Якщо батьки хочуть, щоб їхня дитина не крала, вони самі не повинні створювати подібних ситуацій в своїй сім'ї (нехай навіть в дрібницях).

- Якщо батьки хочуть, щоб їхня дитина дбайливо і шанобливо ставилась до дідусів і бабусь, вони починають з себе і самі шанобливо і дбайливо ставляться до своїх батьків.

- Якщо батьки хочуть, щоб їхня дитина не страждала від самотності, вони дають йому можливість мати друзів, приводити їх в свій будинок. Це можливо тільки в тому випадку, якщо самі батьки мають справжніх друзів і дитина зустрічається з ними в своєму будинку.

- Якщо батьки хочуть, щоб дитина не ставилась до школи й навчання з упередженням, вони самі згадують про шкільні дні із задоволенням і з найтеплішими почуттями.
Тільки добрий приклад батька і матері може дати добрі сходи!

Хотілося б, щоб ці поради допомогли Вам і Вашій дитині швидше адаптуватися до 5-го класу!!!














Немає коментарів:

Дописати коментар