середа, 16 лютого 2022 р.

Безпека на залізниці


      Залізниця – це зона підвищеної небезпеки, причому з двох видів: наїзду рухомого складу і ураження електричним струмом високої напруги. Це все свідчить про те, що знаходження в зоні залізниці може бути смертельно небезпечним, особливо для дітей. Однак, незважаючи на існуючі правила, деякі діти «гуляють» по залізничних коліях, чіпляються за автозчепи і підніжки вагонів, шукають забав, наражають себе на небезпеку для того, щоб розмістити екстремальне фото в соціальних мережах, щоб виділитись серед друзів, не розуміючи, що номінальна напруга в контактній мережі складає 27,5 тисяч вольт, а гальмівний шлях поїздів в середньому становить 600-800 метрів. Потенційними жертвами також стають меломани, що при знаходженні на залізничній інфраструктурі не розлучаються з навушниками і не вимикають звук на своїх  мобільних телефонах при переході через залізничні колії.

І як наслідок, пустощі не залишаються безкарні, дехто відбувається травмами різних ступенів важкості, а інші платяться життям.Важливі питання безпеки на залізниці були в центрі уваги на класній годині. Ми повторили правила, важливі для збереження життя.

Правила безпеки для пішоходів
      
- Пішоходам  дозволяється  переходити  залізничні  колії тільки  у  встановлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).

- На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити  залізничні  колії  у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики "Перехід через колії".

- Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнитись у відсутності потяга (або локомотива, вагона, дрезини тощо).

- При наближенні потяга (або локомотива, вагона, дрезини тощо) треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.

- Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні  уважно  стежити  за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити колії дозволяється тільки
при відкритому шлагбаумі.

- При відсутності шлагбаума (коли переїзд не охороняється) перед переходом колії необхідно впевнитись, що до переїзду не наближається потяг (або локомотив, вагон, дрезина тощо).

Пішоходам забороняється:

- Ходити по залізничних коліях.

- Переходити і перебігати через залізничні колії перед потягом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.

- Переходити колію зразу після проходу потяга (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.

- Переходити залізничні переїзди при закритому положенні шлагбаума або при червоному світлі   світлофора переїзної сигналізації.

- На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.

- Проходити вздовж залізничної колії ближче п'яти метрів від крайньої рейки.

- Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.

- Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд,  коли шлагбаум починає закриватися.

- На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.

- Наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів.

- Підніматися на дах потягів, локомотивів, вагонів тощо.

- Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети.

- Підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про подачу або прибуття потяга до його повної зупинки.
      
Правила безпеки пасажирів
      
- Підніматися у вагон і виходити з вагона дозволяється тільки після повної зупинки потяга.
- Посадку пасажирів у вагон і вихід їх з вагона необхідно проводити тільки з боку перонів або посадочних платформ. Дітей під час посадки у вагон і висадки із вагона слід тримати за руку або на руках.
- Виходити із вагона під час зупинки можна тільки з дозволу провідника.

Пасажирам забороняється:
      
- Проїжджати на дахах, підніжках,перехідних площадках вагонів.
- Заходити у вагон і виходити з вагона під час руху потяга.
- Висуватися із вікон вагонів і дверей тамбурів під час руху потяга.
- Стояти на підніжках і перехідних площадках, відчиняти двері вагонів під час руху потяга, затримувати автоматичні двері вагонів під час їх зачинення і відчинення.
- Проїжджати у вантажних потягах без спеціального дозволу.
- Знаходитись в потязі у нетверезому стані.
- Залишати дітей без нагляду на вокзалі та в потязі.
- Провозити у вагонах легкозаймисті, шкідливі і вибухові речовини.
- Виходити із вагона на міжколійя і знаходитись там під час руху потяга.
- Стрибати з платформи на залізничні колії.
- Проводити на пасажирських платформах рухомі ігри.
- Палити у вагонах (в тому числі в тамбурах) приміських потягів, а також у непередбачених для  паління місцях вагонів пасажирських потягів.
- Бігти по платформі поруч із вагоном потяга, що прибуває або відходить, а також перебувати ближче ніж 2 метри від краю платформи під час проходу потяга без зупинки.
- Підходити до вагона до повної зупинки потяга.
- Без потреби самовільно зупиняти потяг.
- Самостійно перевозити ручну поклажу засобами, які призначені для перевезення пошти або багажу працівниками пошти та залізниці.
- Розміщувати ручну поклажу в тамбурах вагона, коридорі салону, проходах купе та в проході вагона приміського потяга. 

Немає коментарів:

Дописати коментар