четвер, 27 лютого 2025 р.

Чемпіонат з гри "Що? Де? Коли?"

 

Вітаю, друзі! Відбувся шкільний чемпіонат з інтелектуальної гри "Що? Де? Коли?". В четвер у ІІ корпусі ліцею було досить напружено, адже за звання найкмітливішого класу змагались 8 команд 5 - 8 класів. Команда від нашого класу посіла 1 місце. Вітаю весь наш дружний класний колектив з перемогою. І хоча не кожен з вас був присутній, але я вірю, що всі ви були б гідними учасниками чемпіонату. Окремо хотілося б подякувати всім, хто беспосередньо брав участь: Дідух Аліні, Мирошниченку Андрію, Семенковій Катерині, Литвиненку Юрі, Черненко Поліні і, звісно ж, нашій класній керівниці — Любові Борисівні!

На такій чудовій ноті хотілося б побажати всім старанно навчатись, постійно дізнаватись щось нове та цікаве і не боятися заявити про себе, випробувати свої сили. На цьому все, Слава Україні!

Автор: Черненко Поліна 

вівторок, 25 лютого 2025 р.

Профілактичний захід "Ні наркотикам!"


 

Добрий день, шановні друзі. Сьогодні ми стали учасниками заходу, на якому розглядались питання, надважливі для становлення особистості. Мова йшла про особливості підліткового віку, про бажання підлітка скоріше стати дорослим, обізнаним, досвідченим, про перші невдачі та розчарування, про випробування та зваби, які готує нам життя, про відповідальність за свої дії, яка обов’язково настає. Мова йшла про шкідливі речовини, які можуть зіпсувати життя молодої людини.  Захід  проводила БО БФ «Посмішка UA».

пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

До Міжнародного дня рідної мови

До Міжнародного дня рідної мови


             Сьогодні святковий день - Міжнародний день рідної мови. Тому день почався саме з розмови про мову як ознаку культурної належності людини. Ми пригадали сумні події 21 лютого 1952 року в Пакистані, коли під час демонстрації протесту було вбито кількох студентів-демонстрантів, які захищали своє право на спілкування рідною, бенгальською, мовою. Саме ці події спричинили рішення про "підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності", яке було оголошене на ХХХ сесії Генеральної конференції  ЮНЕСКО в 1999 році.

четвер, 20 лютого 2025 р.

Міжнародний день рідної мови

 

     Міжнародний день рідної мови святкується 21 лютого. Це свято, що підкреслює важливість мовного та культурного різноманіття. Цей день нагадує про необхідність збереження та підтримки рідних мов, які є невіддільною частиною ідентичності кожної нації. Міжнародний день рідної мови був проголошений на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1999 році. Датою святкування обрали 21 лютого на честь подій 1952 року в Дацці (нині столиця Бангладеш), де під час демонстрації за визнання бенгальської мови офіційною, поліцією було вбито кількох студентів. Відтоді цей день символізує боротьбу за право говорити рідною мовою та підкреслює важливість мовного різноманіття.

Година психолога

 

    Сьогодні до нас завітала психолог ліцею Катерина Плакса та провела інформаційно-просвітницьке заняття "Злочин і кара". Вона запропонувала нам поспілкуватись  на дуже цікаву тему: правопорушення. Разом ми досліджували причини, які підштовхують підлітка до скоєння злочину, розглядали конкретні життєві ситуації та їх наслідки, для того, хто скоїв злочин. Також ми шукали шляхи уникнення таких ситуацій, які можна вважати правопорушенням.

понеділок, 17 лютого 2025 р.

До Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні


    20 лютого щорічно відзначається День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні". 20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, відстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

неділя, 16 лютого 2025 р.

День єднання

 

            16 лютого українці відзначають досить молоде державне свято - День єднання.   Цього року ми святкуємо його лише вчетверте. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє. 

   З Днем єднання, дорогі друзі! Ми продовжуємо боротися за свою свободу і право жити у своїй незалежній країні! Мирного неба нам усім і перемоги!

субота, 15 лютого 2025 р.

Вітаємо переможців предметних олімпіад!

 

Вітаємо

 переможницю ОБЛАСНОГО етапу олімпіади з інформаційних технологій Довгалюк Марію, яка посіла ІІ місце! Бажаємо успіхів і натхнення!

пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

«Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив» (Антуан де Сент-Екзюпері)

 

     В сучасному світі людина все далі відходить від природи. Спілкування з нею поступово заміщується соціальними мережами, комп’ютерними іграми, віртуальним світом. Дуже часто ми забуваємо, що поряд з нами живуть вірні друзі – тварини. Вони відданими очима дивляться на нас, очікуючи уваги і любові. Наші домашні улюбленці так багато роблять для нас: охороняють, дарують радість спілкування, а іноді навіть рятують життя, чекаючи від нас лише уваги. Вони для нас лише сторінка життя, а ми для них і є все життя. Тварини – це не просто мешканці нашого дому, вулиць, зоопарків чи лісів. Вони — живі істоти, які відчувають, прив'язуються, радіють і сумують так само, як і ми. Гуманне ставлення до тварин – це турбота, доброта та відповідальність. Кожен, хто заводить домашнього улюбленця, повинен розуміти, що бере на себе велику відповідальність: забезпечувати його їжею, доглядати за здоров’ям, гуляти з ним, навчати й, найголовніше, дарувати любов. А “Любов - це коли нічого не соромно, нічого не страшно...Коли тебе не підведуть! Коли в тебе вірять.”

    Але турбота про тварин – це не лише про домашніх улюбленців. Допомога безпритульним тваринам – це також важливий крок до побудови гуманного суспільства. Ми можемо годувати їх, прилаштовувати в добрі руки або підтримувати волонтерів, які цим займаються. Учні нашого класу добре знають, що означає любити тварин та піклуватися про них. Своїми думками щодо значення тварин в нашому житті, нашого ставлення до них ми ділились сьогодні на виховній годині. Пропоную подивитися на цей колаж – тут наші вірні друзі, які роблять наше життя яскравішим!





Автор: Довгалюк Марія


понеділок, 10 лютого 2025 р.

Доброчесність онлайн

      Сьогодні знову говорили про доброчесність. Якось так виходить, що ми знову і знову повертаємось до цієї теми. І хоча розуміємо, що керуватись у житті принципами академічної доброчесності нескладно, та все ж ...

  Ми повторили обов'язки учасників освітнього процесу з дотримання принципів академічної доброчесності, з'ясували, які дії вважаються порушенням.


  Доброчесність - це коли ти свідомо обираєш не списувати, а самостійно виконати завдання незалежно від того, дивиться на тебе вчитель чи ні. Легко дотримуватись правил, коли за тобою спостерігають  інші люди. Складніше це робити, коли тебе ніхто не бачить, адже є вибір вчинити доброчесно чи ні. І якщо ти робиш вибір на користь доброчесності, значить ти моральна людина. Доброчесні вчинки може робити кожен із нас.
А ще ми почали розмову про доброчесність онлайн, яка сьогодні є надважливою.
Автор: Довгалюк Марія

середа, 5 лютого 2025 р.

До Всесвітнього дня читання вголос

             Сьогодні святкуємо радість читання разом. Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве й доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос (World Read Aloud Day). Цю подію започаткував міжнародний освітній проєкт «LitWorld» у 2010 році.  Всесвітній день читання вголос, глобальний рух за грамотність, відзначається для того, щоб підкреслити важливість читання вголос і обміну історіями. Цей особливий день має на меті підкреслити силу слова та радість читання в громадах по всьому світу.  Ця подія має за мету заохочення людства, а найбільше – молодого покоління, до читання книг. Крім того, свято надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями.